Saleen p1
Počítejte s Fordem

Kalifornská policie dostala fajnový služební vůz – Saleen Mustang s výkonem 740 koní

 
Saleen p1

Velmi libovému přírůstku do své flotily služebních vozů se mohou těšit policisté z kalifornského Riverside. Před několika týdny totiž převzali unikátní Saleen Mustang. Auto, jehož základem je Mustang z roku 2016, připravili pro potřeby policejního sboru u Saleen Automotive, věhlasné firmě zabývající se přestavbou sportovních vozů. Policejní speciál má výkon úctyhodných 740 koní, což je cifra, která říká jednoznačně: Neujíždějte, nemá to smysl.

Symbol prestiže práce u policie

Saleen Mustang s největší pravděpodobností v běžné službě neuvidíme. Místo toho má sloužit jako jakýsi symbol prestiže, ale také nebezpečí práce u policejního sboru. Má dle vyjádření na facebookovém profilu Policejního oddělení v Riversidezvyšovat povědomí o riziku, které musí policisté a policistky každodenně podstupovat, a připomínat ty bývalé členy sboru, kteří v zájmu ochrany bezpečnosti zaplatili daň nejvyšší.”

V praxi to bude znamenat, že se se Saleen Mustangem setkáme spíše při různých výstavách a reprezentativní událostech. Že by naháněl automobilové piráty v běžném provozu, je nepravděpodobné.

Kaliforňané sobě

Unikátní rozšíření flotily policejních vozů v Riverside je dílem skupiny kalifornských subjektů. Ford Mustang modelového roku 2016 dodalo dealerství Fritts Ford z Riverside. Policejními světly a sirénami přispěla korporace Federal Signal s tím, že o montáž se postarali technikové z West Coast Lights & Sirens. No a mamutí podíl na celé věci má také úpravce Saleen, který bez nároku na odměnu dodal díly a provedl montáž. Mimochodem i Saleen je kalifornská společnost. Sídlo má totiž v nedalekém městě Corona.

Pod kapotou V8 s kompresorem

Pokud si odmyslíme výbavu určenou pro potřeby policie (sirény, světla apod.), je vůz v zásadě totožný s modelem Saleen S302 Black Label. To znamená, že jeho kola roztáčí kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5 litrů. Jeho výkonnové parametry jsou úctyhodné – 740 koní a 812 N.m. Při montáži speciální výbavy přitom u Saleen ukázali smysl pro detail. Výsledkem jsou např. majáky ukryté v přídi tak, že nezhoršují aerodynamiku vozu.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016