Raptor1
Počítejte s Fordem

Z bahenní lázně na pódium. Ford F-150 Raptor si odvezl ocenění za nejlepší pick-up

 
Raptor1

Nejagresivnější provedení legendárního Fordu F-150 si odvezlo z “bahenního” festivalu Mudfest pořádaného Northwest Automotive Press Association titul pro nejlepší pick-up. Zisku titulu předcházel dvoudenní maraton, při kterém se za volantem Fordu F-150 Raptor vystřídalo 28 členů Asociace. Ti mu v Ridge Motorsports Park ve státě Washington dávali za uši jak na silnici, tak v lehkém i těžkém terénu včetně hlubokého bahna.

27 vozů, 6 kategorií

Celkem se zatěžkávacích zkoušek zúčastnilo 27 automobilů, které soutěžily v 6 kategoriíchkompaktní vozy, prémiové kompaktní vozy, rodinné vozy, pick-upy a vozy do těžkého terénu. Tuan Huynh, šéf organizátorů Mudfestu a člen NWAPA, k vítězství Raptoru v kategorii pick-upů prohlásil, že si zlato vůz odvezl pro své vynikající schopnosti na silnici i v terénu, které během náročného dvoudenního testování prokázal.

Nejaktuálnější z mnoha ocenění

Není to poprvé, co F-150 Raptor sklízí vavříny. Nedávno sklidil taktéž titul Pick-up roku od vůbec prvního a zároveň nejstaršího magazínu s tematikou off-roadů FOUR WHEELER. Titul Nejlepšího pick-upu pro rok 2017 mu propůjčil také časopis Cars.com a ocenění se mu dostalo i od časopisu Popular Mechanics či AutoGuide.com

Drsný, výkonný, odolný a hlavně moderní

Důvodů, proč Ford F-150 Raptor vévodí řadě žebříčků pro vozy s pohonem všech kol, je celá řada. Jeho kola roztáčí šestiválec z řady EcoBoost. I přes svůj relativně malý objem, který činí 3,5 litru, dokáže agregát vyprodukovat 450 koní, což je více než osmiválec o objemu 6,2 z minulé generace. A ačkoliv tohle bude asi jeden z posledních parametrů, který bude jeho budoucí majitele zajímat, pyšní se vůz na své rozměry velice slušnou spotřebou. K té přispívá i moderní desetistupňový automat, který motor neustále udržuje v ideálním spektru otáček.

A prvotřídní techniku najdeme napříč celým vozem, ne jen pod kapotou. O odpružení se starají tlumiče renomované značky FOX Racing. Oproti předešlé generaci Raptoru se navíc jejich průměr zvětšil z 63,5 mm na 76,2 mm, což jasně dokazuje, že tohle auto má na mnohem více, než jen tlumení nerovností na příjezdových cestách. Lépe dimenzované odpružení společně se 17palcovými koly obutými obligátně do pneumatik BFGoodrich All-Terrain KO2 společně přispějí k lepší ovladatelnosti na silnici a v terénu a také ke zvýšení rychlosti, kterou je vůz schopen náročnými pasážemi projíždět. A to je s velkou pravděpodobností přesně to, co zapůsobilo na porotce Mudfestu.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016