Pulsing Start Button on New Mustang
Počítejte s Fordem

Startovací tlačítko nového Fordu Mustang bije 30x za minutu. Stejně jako srdce koně

 
Pulsing Start Button on New Mustang

Nový Mustang modelového roku 2018 se v USA představí na podzim letošního roku. Přinese celou řadu novinek. Některé z nich jsou zásadní (např. změny motorové palety). V některých případech jde spíše o zajímavé detaily a vychytávky. Jednou z relativně nepodstatných, přitom ale velice zajímavých vychytávek je přepracované startovací tlačítko. To v čase mezi otevřením dveří a nastartováním 30x za minutu blikne. Právě s takovou frekvencí totiž bije srdce koně v klidovém stavu.

Roztomilý detail, který potěší

Tlačítko nacházející se na spodní části středového panelu pod ovládáním audiosystému a ventilace je jednou z mnoha novinek, na které se můžeme těšit u nového Mustangu. Položení prstu na něj by přitom dle Fordu mělo evokovat podobné pocity, jako když položíte ruku na krk divokého mustanga. I jeho srdce totiž tepe v průměru 30 krát za minutu.

A podobně jako vás při pohledu na ušlechtilé zvíře bezpochyby napadne, jaké by to bylo vyhoupnout se na jeho hřbet, má vás při usazení za volant americké legendy pulzující tlačítko lákat k tomu, abyste se dlouho nerozmýšleli a nechali auto vám ukázat, co všechno umí.

Dravý, ale zároveň elegantní design

Červené lemování a podsvícení startovacího tlačítka působí velice dravě a nejde jej interpretovat jinak než “Tak už mě zapni”. V kombinaci s krycím plíškem z matného hliníku ale zároveň působí velice uhlazeně a elegantně, ostatně jako celý přepracovaný interiér ikonického muscle caru.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016