Ford_MotoDreams_12
Počítejte s Fordem

Ford vymyslel speciální dětskou postýlku, která simuluje jízdu autem. Děti pak v ní lépe spí

 
Ford_MotoDreams_12

Pořídit si malého špunta je nádherná věc. Ovšem pohled do rozzářených a rozkošných dětských tvářiček bývá často vykoupený značným diskomfortem na straně rodičů (např. tehdy, když dítě ne a ne usnout, zatímco vy do sebe lijete jedno kafe za druhým, abyste sebou nepraštili o zem). Není žádnou novinkou, že se firmy snaží rodičovské řemeslo různě ulehčit. Proto máme speciální hračky, elektronické chůvičky apod. A se svou špetkou do mlýna nedávno přišel, světe, div se, i Ford. Americká automobilka představila postýlku, která má simulovat jízdu autem. Ratolest v ní uvelebená pak má rychleji usnout.

Simulátor jízdy pro lepší spánek

U modrého oválu (resp. u jeho španělské divize) před několika dny odhalili prototyp speciální dětské postýlky. Označují ji jako Max Motor Dreams a její hlavní odlišností od tisíců dalších podobných produktů je její schopnost napodobovat jízdu autem.

A to opravdu doslova. Postýlka vydává zvuky podobné motoru, napodobuje pohyb a dokonce i simuluje noční pouliční osvětlení. Za tím vším jsou podle Alejandra Lópeze Brava z kreativního studia Espada y Santa Cruz praktické zkušenosti tisíců řidičů. Ti tvrdí, že zatímco v normálním domácím prostředí někdy bývá takřka nemožné děti přimět ke spánku, při večerní či noční jízdě autem prckové usnou okamžitě. To ale zase pro změnu nemohou usnout rodiče.

Postýlka může rodičům za rok ušetřit 44 dnů spánku

O tom, že se novopečení rodiče moc nevyspí, asi není třeba sáhodlouze elaborovat. Co ale za zmínku stojí, je následující propočet. V prvním roce života dítěte rodiče spí zpravidla jen kolem 5 místo doporučených 7-8 hodin denně, velice často právě proto, že prcek ne a ne “odpadnout”.

Kdybychom všechny tyto ztracené hodiny sečetli, dostali bychom se za jeden měsíc na hodnotu 3*30, tedy 90 hodin (= necelé 4 dny). Při 12 měsících v roce by to pak bylo dnů hned 44, což je číslo, na které narazíme v oficiální tiskové zprávě od modrého oválu odvolávající se na výzkum, se kterým přišel britský Daily Mail.

Je nám samozřejmě jasné, že tyto cifry je třeba brát s určitou rezervou. Nicméně i tak si nemyslíme, že je přitažené za vlasy tvrzení, že vám, začínajícím rodičům, postýlka může ušetřit jeden a půl měsíce spánku za rok.

Unikátní prototyp půjde do tomboly. Ve hře je ale i sériová výroba

Španělský Ford prvně postýlku představil jen v rámci své kampaně s tím, že jediný existující prototyp hodlá darovat do tomboly. Vzhledem k bouřlivému ohlasu po celém světě ale aktuálně vážně zvažuje masovou produkci. Pokud by totiž došlo k potvrzení predikovaných výsledků, znamenalo by to s trochou nadsázky pořádnou revoluci v oblasti péče o děti. Ale to ještě nepředbíhejme.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016