FordFocusRS_01
Počítejte s Fordem

Jak to dopadne, když posadíte důchodkyni za volant Focusu RS a necháte ji driftovat? Asi budete pozitivně překvapení

 
FordFocusRS_01

Focus RS patří do výkladní skříně toho nejlepšího, co Ford v současnosti nabízí. Špičkový podvozek, přesné řízení i řazení, silný motor a několik jízdních režimů z něj dělá vynikající volbu pro všechny nadšence do rychlého svezení. A co víc, auto není postaveno vyloženě spartánsky. Je velice slušně vybaveno a velmi dobrou službu odvede i při běžném dojíždění do práce. Mimořádná řidičská přívětivost pak znamená, že za jeho volant můžete posadit klidně důchodkyni.

Experiment, který se vyvedl

Automobilový magazín Carfection provedl v polovině loňského roku zajímavý test. Za volant nového Focusu RS posadil anglickou důchodkyni s minimem řidičských zkušeností a poslal ji na závodní dráhu driftovat.

Důvodem pro tento nevšední experiment bylo především přesvědčení redaktorů o tom, že díky jeho mimořádné řidičské přívětivosti nemusíte být zrovna Stig, abyste si mohli sednout za budíky Focusu RS a užít si plnými doušky to, co auto nabízí. Především pak jeho výjimečný driftovací režim, při kterém motor posílá svoji sílu na zadní kola (normálně je Focus RS čtyřkolka).

Na počátku experimentu byla sice postarší paní lehce nervózní. Nakonec si ale pár driftů přece jen užila.

Syn dal dárek své mamince

Až budete přemýšlet, jak obdarovat svoji mámu či snad babičku v důchodovém věku, máte několik možností. Koupit vysavač, kávovar, zájezd do lázní…anebo jí dopřát, tak, jak to udělal redaktor Carfection, hodinu za volantem Focusu RS.

Po krátké projížďce, během níž jí syn ukázal, co Focus RS dovede, jí dopřál krátkou praktickou instruktáž od člena tiskového oddělení britského Fordu. No a pak si důchodkyně ve věku 60+ let (která navíc dlouho neřídila) sedla za volant. První zatáčky samozřejmě projížděla s respektem a chvilkami to vypadalo, že důchodcovský jízdní styl do kabiny takříkajíc “vynese spaní”. Ovšem pak se stará paní osmělila a začala dělat přesně to, v co její syn doufal – driftovat.

A co víc, když si pak úplně ke konci experimentu za volant sedl opět syn, asi nečekal, že ho jeho máma začne sama instruovat, co má dělat s plynovým a spojkovým pedálem.

 


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016