corporate responsibility
Počítejte s Fordem

Ford patří mezi nejetičtější společnosti světa. Už osm let v řadě

 
corporate responsibility

Modrý ovál se i v roce 2017 dostal na seznam nejetičtějších společností světa, který sestavuje institut Ethisphere. Tomu se na detroitské automobilce líbí především důraz na udržitelnost dodavatelského řetězce, odpovědný přístup při získávání výrobních surovin a iniciativy pro čistější životní prostředí. Ford je první automobilkou v historii, která se titulem honosí již osm let v řadě.

Ford je společensky odpovědnou firmou

Detroitští si titul od Ethisphere vysloužili díky svému etickému přístupu v oblasti lidských práv a pracovních podmínek. Institutu se dále líbilo, že automobilka při výrobě využívá výhradně tzv. nekonfliktní suroviny. Jde o suroviny, které nepocházejí z válečných oblastí či z oblastí, ve kterých existuje důvodné podezření, že jsou prostřednictvím zisků z prodeje těchto surovin financovány boje proti určitým skupinám obyvatel, obyvatel s určitým náboženským vyznáním apod.

Zástupcům Ethisphere se na Fordu líbí také jeho aktivní účast či organizace řady iniciativ, jejichž úkolem je ochrana či odpovědný přístup k životnímu prostředí. V neposlední řadě k zisku nálepky etické společnosti přispěl také fakt, že Ford pěstuje úzké a dlouhodobé vztahy s dodavateli, jimž poskytuje školení a administrativní poradenství.

„Silná etika a ‚korporátní občanství‘ patří k základům naší podnikatelské filozofie,“ řekl Bill Ford, výkonný předseda představenstva Ford Motor Company. „Toto ocenění svědčí o klíčových hodnotách Fordu a ukazuje, že naši zaměstnanci se rozhodují v nejlepším zájmu všech zúčastněných stran.“

Firma, která má pozitivní dopad na společnost

Timothy Erblish, šéf institutu Ethisphere, na Fordu ocenil způsob, kterým se automobilce daří reagovat na neustále se měnící společenské i geopolitické klima a s tím související změny v právní oblasti. A dále pak vyzdvihl také to, že ačkoliv je Ford globálním hráčem, který musí promptně reagovat na stále nové globální výzvy, neopomíjí automobilka ani svoji domovinu.

Ford často figuruje na čelních místech mnoha různých přehledů a žebříčků

O tom, že ocenění od institutu Ethisphere, není náhodné, svědčí zisk celé řady dalších vyznamenání. Jmenovat můžeme např.

  • 2017 World’s Most Admired Company magazínu Fortune (Nejobdivovanější firma světa podle magazínu Fortune)
  • 2016 The Just 100: America’s Best Corporate Citizens magazínu Forbes (Stovka nejspravedlivějších: Nejlepší korporátní občané v Americe podle magazínu Forbes)
  • 2016 America’s Best Employer magazínu Forbes (Nejlepší zaměstnavatel v Americe podle Forbes)
  • 2016 Top Green Company magazínu Newsweek (Nejzelenější společností podle Newsweek)
  • 2016 World’s Most Attractive Employer for Engineering and IT dle Universum (Nejatraktivnější zaměstnavatel na světě pro absolventy technických a IT oborů podle časopisu Universum)
  • 2016 100 procent v Indexu korporátní rovnosti neziskové organizace Human Rights Campaign.

Informace o metodice hodnocení a kompletní seznam nejetičtějších společností světa pro rok 2017 naleznete na www.ethisphere.com/worlds-most-ethical/wme-honorees/


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016