Mustangggg
Počítejte s Fordem

Festival rychlosti v Orlandu na Floridě nabídl unikátní podívanou. Kochat se návštěvníci mohli z více než 300 unikátních vozů

 
Mustangggg

Slovní spojení “festival rychlosti” si většina automobilových fandů spojí s britským Goodwoodem. Pravdou ovšem je, že totožně označenou událost pořádají již několik let také za větší než lamanšskou louží. Do Orlanda na Floridě se letos sjely přes tři stovky unikátních vozů, moderních i klasických. A podívaná to byla náramná.

Skvělé vozy ve skvělé společnosti

Automobilový “karneval” proběhl v zahradách hotelu Ritz-Carlton ve městě Orlando na Floridě. Dá se tedy vytušit, že šlo o high-endovou událost, při které se mohli návětšvníci kromě pohledu na automobilové skvosty těšit také ze skvělého vína, vybraných kulinářských specialit, stylového posezení a živé hudby.

Pravda, ne každému by toto mírně naškrobené prostředí sedělo. Ovšem vzhledem k výjimečnosti některých vystavovaných kousků za sebe jednoznačně říkáme, že bychom se příští rok na událost klidně vypravili.

Ford není jen Mustang

Pravdou je, že mezi vozy s modrým oválem na kapotě v Orlandu dominoval Mustang. Byly k vidění jak nádherně zrestaurované kusy z 60. let, tak vozy s rokem výroby začínajícím dvojkou. Řada z nich se přitom honosila titulem, v jehož názvu se vyskytovalo slovíčko “Best” – tedy “nejlepší Mustang”, “nejlepší závodní úprava Fordu Mustang” apod.

Ovšem nebyly to jen pony cary, které soutěžily o pozornost diváků. Přijel také Ford GT, Shelby Cobra či nadčasově elegantní Ford Thunderbird. Prostě parádně namíchaný koktejl modernosti a tradičnosti okořeněný skvělým jídlem a pitím a na konec zalitý pronikavým floridským sluncem. Za nás palec nahoru.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016