SwedenGallery2
Počítejte s Fordem

Fordu se na Švédské rally dařilo. Vybojoval dvě pozice na bedně

 
SwedenGallery2

Legendární Švédská rally skončila pro Ford úspěchem. Na bednu vítězů se totiž postavili hned dva jezdci továrního M-Sportu. Stříbrný byl Ott Tanak, bronz pak bral fenomén posledních let a ještě nedávno jezdec Volkswagenu, Sebastien Ogier. Estonec si domů za druhé místo odvezl 18 bodů do celkové klasifikace. Rodák z francouzského městečka Gap v departmentu Hautes-Alpes pak ukořistil 15+4 body. První byl Latvala s Toyotou.

Eskapády na sněhu zvládli nejlépe seveřané

Se zasněženými kilometry ve švédských a norských lesích se nejlépe vypořádal Fin Jari-Matti Latvala, kdysi jezdec Fordu, nyní však hájící barvy automobilky Toyota. Svůj Yaris WRC dovezl do cíle v čase 2:36:03.6, druhého Tanaka s Fiestou WRC tak předběhl o necelou půlminutku. Velice podobný rozestup pak byl i mezi Tanakem a třetím Ogierem, taktéž na Fiestě WRC. Čtvrté místo putovalo na jih. Ukořistil jej totiž Dani Sordo ze Španělska.

Lítý boj o šampiona celkového hodnocení

V celkovém hodnocení jezdců vede Latvala se 48 body. Notně mu ale dýchá na záda suverén posledních ročníků Ogier se 44 body. Průběžný bronz bere Tanak. Vše tedy nasvědčuje tomu, že se o titul šampiona bude tvrdě bojovat. Ovšem zda bude boj jen mezi Latvalou a Ogierem, či se do něj nějakým překvapivým vítězstvím zapojí ještě Tanak, samozřejmě nevíme. Velice rádi se ale necháme překvapit.

Ford lídrem hodnocení týmů

Latvala hájící barvy Toyota Gazoo Racing sice může být průběžně prvním jezdcem celkového hodnocení. V kategorii týmů ale vede se 73 body jasně Ford a jeho M-Sport World Rally Team, když druhou Toyotu za sebou nechává o rovných 20 bodů. Je to dáno především vyrovnanými výkony obou jezdců modrého oválu. I v Monte Carlu, první závodní seanci v rámci světového šampionátu, totiž bodovali jak Ogier (ten vyhrál), tak Tanak (3. místo). No a schválně si tipněte, kdo dojel na druhém místě. Latvala!

Tak uvidíme, jestli mezi sebe tato trojice pustí někoho nového. Jasno bude už za tři týdny. 9. března totiž startuje Mexická rally.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016