F150-td2
Počítejte s Fordem

Ford F-150 kabriolet je jednou z nových kreací firmy Newport Convertible Engineering

 
F150-td2

Posledně jsme vám přinesli designérskou vizi Mustangu sedan se čtyřmi dveřmi. Zatím čistě virtuální idea maďarského tunera X-Tomiho se s velkou pravděpodobností přinejmenším v nejbližší dobře realizace nedočká. Na rozdíl od modelu F-150 se stahovací střechou. Ano, slyšíte dobře. Bude k mání kabriolet postavený na bázi populárního pick-upu. Jen jej nebude vyrábět modrý ovál, nýbrž společnost Newport Convertible Engineering.

Bláznivá kreace, anebo díra na trhu?

Nápad oříznout z “efstopadesátky” střechu se může jevit jako šílený. A pravda je, že s masovostí výroby a poplatností vkusu většinového zákazníka si u Newport Convertible Engineering už přes 30 let hlavu příliš nelámou. Ve svém portfoliu má americká firma takové kreace jako Tesla Model S ve verzi kabrio (se 2 i 4 dveřmi) či Bentley Bentayga ve verzi se šesti koly. Z těch možná ne až tak šílených se dá zmínit třeba Porsche Cayenne kabrio či BMW X6 kabrio. A o tom, že není otevřená verze Fordu F-150 jen plácnutím do vody svědčí předělávky srovnatelných vozů, např. GMC Yukon.

Společnost očekává tisíce předělaných vozů

Podle tiskové zprávy, kterou společnost NCE nedávno vyvěsilo na svém webu, očekává, že si u modrého oválu objedná 5000 – 10000 kusů modelu F-150. Těm pak chce řezat střechy jako na běžícím páse, aby uspokojila, dle svých slov, globální poptávku. Zda to bude s F-150 kabrio až tak horké, je zatím otázka. Nicméně vzhledem k obrovské popularitě modelu by se nemuselo jednat o plané řeči. V souvislosti s přestavbou F-150 pak chce NCE vytvořit 2000-4000 pracovních míst. 

Z technického hlediska není přestavba F-150 až takovým oříškem, a to díky “starému dobrému” žebřinovému rámu. Cena úpravy zveřejněná nebyla. Rozhodně ale nepůjde o levný špás. S velkou pravděpodobností bude stejná či dokonce vyšší než samotný Ford F-150.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016