1947 truck
Počítejte s Fordem

Povedená rodinka z amerického státu Iowa si postavila závodní speciál ze zrezivělého pick-upu Ford z roku 1947

 
1947 truck

Pokud jsou vaší vášní staré americké užitkové vozy, určitě vám úsměv na tváří vykouzlí jistá rodina z americké Iowy. Té se před časem podařilo v jedné zapadlé stodole pod nánosy prachy najít stařičký pick-up značky Ford z roku 1947. Zrezivělý a polorozpadlý vůz za 700 dolarů koupili a postupně z něj udělali úspěšný závodní speciál využívající produkty takových značek jako Roush či Fox.

Teenager si splnil sen

Celý příběh se točí kolem rodiny Keehnerových. Justin Keehner je bývalý automobilový závodník, který svoji více než dvacetiletou kariéru započal v Montaně v rámci Bump-N-Run závodů. Poté se účastnil závodů v rámci seriálu Off-Road Championships (TORC) v celé oblasti amerického středozápadu a coby člen posádky si vyzkoušel také závody Baja 1000. V současnosti provozuje na své farmě v Monona ve státě Iowa obchod se závodnickými potřebami.

Jeho syn Gatlin Keehner v současnosti studuje na North East Iowa Community College elektrotechniku. Ve volném čase ale už od svých 12 let závodí a nikdy se netajil tím, že by se jednou chtěl stát profesionálním závodníkem. A svůj sen si nedávno splnil, když s otcovou pomocí přestavil starý pick-up Ford na závodní mašinku, se kterou nakonec nejenže vyhrál jeden ze závodů v rámci seriálu TORC, ale dokonce i obdržel ocenění za nejlepší vítězství.

70letý stroj na závodní dráze

Karoserie stroje sice skoro pamatuje druhou světovou válku. Technika je ale samozřejmě více či méně moderní. Auto stojí na pružinách Fox 2.0, podvozek z Fordu F-150 pochází od firmy 21st Century, kola roztáčí osmiválcový motor Ford 351 Windsor. Ten se do vozů s modrým oválem ve znaku montoval mezi léty 1961 až 2001. Stále je však k dostání coby crate engine u Ford Performance. A když už je řeč o motoru, v tom najdeme prvky např. od známé firmy Roush, která je vedle Shelby asi nejznámějším úpravcem modelu Mustang. Velký podíl na úspěchu pak má i partnerství s výrobcem pneumatik Cooper Tires.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016