mustang-women
Počítejte s Fordem

Ženy milují Ford Mustang. Udělily mu titul Sportovního auta roku 2016

 
mustang-women

Ford Mustang je sice ikonickým symbolem mužnosti, síly a odvahy. To ale rozhodně neznamená, že by měl dveře do ženského světa zavřené. Právě naopak. Legendární pony car si vysloužil titul Ženského sportovního auta roku 2016. A o tom, že se ženám vozy s modrým oválem ve znaku líbí, svědčí i fakt, že na stříbrné pozici skončil Focus RS.

Ford Mustang není a nikdy nebyl ryze mužskou záležitostí

Jistě, nebudeme se honit za senzacemi. Většina majitelů Fordu Mustang jsou a vždy byli muži. Ovšem kvality legendárního muscle caru doceňují po celém světě i miliony žen. Jak jinak lze vysvětlit, že se stal mezi ženami Sportovním autem roku 2016 právě Ford Mustang? O jeho vítězství rozhodla 17členná ryze ženská porota ve 14 zemích po celém světě.

A když už se bavíme o ženách a Fordu Mustang, možná si ještě pamatujete na článek o historicky úplně prvním majiteli, který si v dubnu 1964 svého “oře” odvezl. Ve skutečnosti to totiž nebyl majitel. Jako zcela první totiž vlastnila Ford Mustang sympatická učitelka z Chicaga.

Mustang obstál v drtivé konkurenci celkem 294 soutěžících

Pony car neměl v ženské verzi ankety rozhodně na růžích ustláno. Bil se totiž hned s 294 protivníky. Co ale rozhodlo o jeho vítězství? Podle Juliet Potterové z Austrálie, která seděla v komisi 17 porotkyň, zazářil Mustang především díky tomu, že se v něm člověk “cítí jako celebrita. Zároveň ale nemusí dělat kompromisy v oblasti praktičnosti v reálném světě. Jde prostě o mužný sexy sporťák, za kterým se lidé rádi otočí.”

A do Detroitu putovalo i stříbro. Na druhé pozici totiž skončila nejostřejší verze Fordu Focus – RS.

mustang_jena-irene_800 

Ženské auto roku bylo voleno v celkem sedmi kategoriích

Ženy své auto roku volí už několik let hned v 7 kategoriích. Celkovým vítězem se stalo SUV Jaguar F-Pace, titul rodinné auto roku pak získala Honda Civic. První místo v kategorii levné auto roku putovalo také do Japonska. Titul si totiž odvezla Honda Jazz. Luxusním autem roku se pak stalo nové Volvo S90 a v kategorii zelené auto roku zazářila nejjasněji Toyota Prius.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016