clinton
Počítejte s Fordem

Slavní majitelé Fordu Mustang – Bill Clinton, Jim Morrison, Eminem a další

 
clinton

Fordu Mustang se povedlo něco, čím se může pochlubit jen málokteré auto. Jde o ikonický sporťák, který ale zároveň vyniká cenovou dostupností. Nikdy si nehrál na exkluzivitu a až nucenou jedinečnost. Právě naopak. I prostřednictvím jej realizoval modrý ovál svoji vizi automobilů (včetně těch sportovních) pro masy. A i přes svou “masovost” Mustang nepřišel o svůj půvab. Jak jinak lze vysvětlit, že jej vlastnila i řada celebrit, které by si bývaly mohly pořídit i mnohem exkluzivnější vozy.

Bill Clinton vlastnil modrý kabriolet z roku 1967

Značka Ford se všeobecně těší mezi americkými prezidenty oblibě. Vezměme si třeba Billa Clintona. Ten si svůj první Mustang pořídil, když pracoval jako guvernér státu Arkansas. Nutno dodat, že šlo o ojetinu. Tu nechal budoucí prezident zrenovovat a když byla opět v plné síle, dopřával si v ní – často s celou rodinou – projížďky mezi městy Little Rock a Hot Springs.

Místní si ještě stále pamatují na to, jak za volantem svého Mustangu a po boku své ženy, Hillary, oslavoval své 46. narozeniny. A podle některých zdrojů to byl právě Mustang 67, s nímž se budoucí 42. prezident USA nejúpěnlivěji loučil. Každý, kdo jen zpovzdálí sleduje americké filmy, totiž ví, že ve Spojených státech si prezidenti jen tak na projížďku ve svém autě nevyjedou.

Byť tedy pro úplnost musíme říct, že zcela se řízení svého miláčka Bill Clinton za svého prezidentování zříkat nemusel. V roce 1994 během oslav 30. výročí Fordu Mustang se na Charlotte Motor Speedway za volant své tehdy už 27leté krásky opět posadil.

Clintonův šestiválcový Mustang kabriolet z roku 1967 je v současnosti k vidění v Automobilovém museu ve měste Morrilton v Arkansasu. Tak až sem budete mít cestu, zvažte návštěvu.

Ford Mustang sedlal i Jim Morrison

Frontman skupiny Doors podle všeho vlastnil Shelby GT500 z roku 1967, které obdržel coby dárek od Electra Records. Bohužel zatímco u kabrioletu Billa Clintona ze stejného roku víme přesně, co se kdy stalo, Morrisonova “šelbinka” představuje pravý opak.

Podle některých zdrojů si to za jejím volantem Morrison rozdal s telefonním stožárem v západním Hollywoodu. Nejde však o ověřenou informaci. Nicméně vzhledem k tomu, že o autu nemáme žádné další zmínky, jeví se tento scénář jako celkem pravděpodobný.

Eminem si Mustanga koupil za svůj první honorář

Posuňme se trochu v čase, a to přesně na konec 90. let. V roce 1999 si nový Mustang kabriolet koupil známý rapper Eminem. Podle všeho platil hotově penězi ze svého prvního autorského honoráře. Coby vlastník pony caru se však dlouho neohřál. Vůz prodal o tři roky později v rámci dobročinné aukce 12leté dívence z Ford Lauerdale na Floridě. Ta se pak na něj údajně až do svých 16. narozenin, kdy získala řidičák, chodila pravidelně dívat do garáže a pouštěla si v jeho útrobách hudbu.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016