fordgt_cars_800
Počítejte s Fordem

Ford GT se vrátí do Le Mans i v roce 2017. Zopakuje loňskou jezdeckou bravuru?

 
fordgt_cars_800

Modrý ovál nedávno zveřejnil rozpis závodů, kterých se bude účastnit v roce 2017 jeho výkladní skříň, Ford GT. Celkově půjde o 22 podniků na několika kontinentech. Nebude chybět ani legendární čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans, kde GT dominovalo v loňském roce.

Závody v rámci IMSA WeatherTech SportsCar Championship

V rámci závodů sportovních vozů WeatherTech SportsCar Championship organizovaných na území USA a Kanady asociací IMSA (International Motor Sports Association) se “gétéčko” představí na 13 podnicích.

První z nich startuje už 6. ledna na Daytona International Speedway na Floridě. Sezónu uzavírá 4.-7. října závod označovaný jako Petit Le Mans (malé Le Mans) v Braseltonu ve státě Georgia.

Návrat do Le Mans v rámci WEC

WeatherTech SportsCar Championship sice slibují skvělou podívanou. Nicméně přiznáváme, že pro našince mohou být trochu z ruky.

To ale neplatí o podnicích, které se pojedou v rámci vytrvalostní World Endurance Tour. Z celkových 9 závodů se totiž první čtyři pojedou v Evropě. Konkrétně 16. dubna v Silverstone (Velká Británie), 6. května ve Spa (Belgie), 16.-17. června ve francouzském Le Mans a 16. července na Nurburgringu v Německu.

Nevíme jak vy, ale my se přinejmenším na Le Mans hrozně těšíme. Zároveň věříme, že “detroitští” zopakují svůj hvězdný výkon z minulého roku a stanou na stupních vítězů.

 


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016