gtv11
Počítejte s Fordem

První exempláře Fordu GT sjely z výrobní linky

 
gtv11

Supersportovní Ford GT byl poprvé představen na autosalonu v Detroitu v lednu 2015. Výroba tohoto exkluzivního vozu však započala až před pár dny. Původně plánoval modrý ovál v kanadském Ontariu vyrobit jen pět stovek kusů. Nakonec se však nechal brutálním převisem poptávky nad nabídkou obměkčit a do světa jich pustí rovnou tisícovku.

Výroba v malokapacitní továrně v Kanadě

Nové GT se bude vyrábět v kanadském Markhamu v provincii Ontario. Ve spolupráci s Ford Performance jej bude ve své malokapacitní továrně stavit firma Multimatic, která dodává vysoce kvalitní (především kompozitní) komponenty pro automobilový průmysl a motorsport.

Ford je u GT hodně skoupý na slovo

Modrý ovál kolem své výkladní skříně stále našlapuje po špičkách. Svědčí o tom i to, že vlastně stále přesně neznáme ani jeho cenu (spekuluje se o 10,5 milionech korun), ani řadu technických údajů (opravdu jistě víme jen to, že má pod kapotou přeplňovaný 3,5 V6 motor z rodiny EcoBoost dávající přes 600 koní).

Tak doufejme, že nyní, kdy z výrobních linek sjíždí první exempláře, už se vzduch trochu pročistí a “detroitští” nás také nechají trochu se pokochat.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016