1481200038257
Počítejte s Fordem

Děti darovaly svému nemocnému otci originální dárek – renovaci stařičkého Fordu Fiesta

 
1481200038257

Pro někoho je auto jen kus plechu určený k přepravě z bodu A do bodu B. To ale rozhodně neplatí pro jeden italský manželský pár, který již 38 let vlastní stařičký Ford Fiesta. Řídit se v něm učilo všech jejich sedm dětí, které se jak svým rodičům, tak milované Fiestě nyní pořádně odvděčily. Nechaly ji totiž tajně zrenovovat.

Stará láska nerezaví

Carlo Tedeschi má sedm dětí, jejichž jména jsou Cristina, Monica, Francesco, Massimo, Paolo, Valentina, Chiara. A pak má vlastně ještě jedno, jehož jméno také nezní úplně neitalsky – Fiesta. Možná už tušíte, že tady něco drobátko nehraje — a máte pravdu. Fiesta je totiž auto.

Stařičký fordík koupili Tedeschiové před 38 lety jako nový a od té doby dnes již veterán nezměnil majitele. A co víc, Carlo Tedeschi v něm všech svých sedm dětí učil jezdit. Své dcery v něm pak vyzvedával z porodnice. Prostě člen rodiny, jak má být.

Lepší dárek nešlo sehnat

Otci před dvěma roky lékaři diagnostikovali rakovinu. A ani stařičká Fiesta na tom po mnoha a mnoha letech poctivé služby nebyla nejlépe. Ve snaze dopřát svému otci co nejvíce radosti se Cristina, Monica, Francesco, Massimo, Paolo, Valentina a Chiara rozhodli, že jako dárek zorganizují tajnou renovaci stařičké bílé Fiesty.

Stalo se. Fiesta prošla kompletní obnovou, a to výhradně za použití originálních dílů, s jejichž sháněním pomohly Fiesta kluby v Německu. Na příklad originální potahy sedadel totiž nebyly v Itálii k dostání. Podtrženo a sečteno, autíčko se dnes pyšní veteránskými doklady, speciální zlatou plaketkou a hlavně stavem, v jakém jej Carlo Tedeschi před skoro čtyřmi desetiletími převzal od dealera.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016