2017_ford_fiesta_overseas_01
Počítejte s Fordem

Nová generace Fordu Fiesta odhalena. Zaujme uhlazeným dojmem, kvalitními materiály a také prémiovou verzí Vignale a crossoverem Active

 
2017_ford_fiesta_overseas_01

Modrý ovál před pár dny odhalil podobu nové generace jednoho ze svých stěžejních modelů – Fiesty. Má jít o technicky nejvyspělejší malý vůz na světě. Své zákazníky láká na uhlazený design, kvalitní materiály, moderní technologie a také širokou paletu specifikací. K dispozici bude nově také prémiový model Fiesta Vignale a crossover Fiesta Active.

Nová Fiesta – vůz malý jen rozměry

Tří- i pětidveřová Fiesta přinášejí vysokou úroveň kvality a dílenského zpracování. Stylově pojatý exteriér a revoluční interiér umožňují ještě vyšší míru individuálních úprav než dosud. Ford také ještě více posílil řidičsky atraktivní charakter Fiesty, který je jedním z důvodů, proč je Fiesta již čtyři roky v řadě nejprodávanějším malým vozem v Evropě.

A navzdory svým skromným rozměrům nabídne Fiesta nejkompletnější sadu asistenčních systémů ve své třídě, založenou na senzorech schopných sledovat prostor před vozem do vzdálenosti až 130 metrů. Patří k nim vylepšený systém detekce chodců, který poprvé může pomoci zabránit srážce při jízdě v noci, nebo aktivní parkovací asistent s automatickým brzděním.

Fiesta je zároveň první model značky Ford s prémiovým audiosystémem od B&O PLAY, společnosti patřící do skupiny Bang & Olufsen. Dále nabídne Fiesta poprvé také stahovatelné panoramatické střešní okno. Propracovaný komunikační a zábavní systém SYNC 3 pak vyniká „plovoucím“ dotykovým displejem o úhlopříčce až 8 palců.

Počet tlačítek na středové konzole navíc poklesl téměř o 50 procent, což mimořádně přispívá k větší intuitivnosti ovládání.

Silné a úsporné motory

V paletě moderních pohonných jednotek nechybí oceňovaný zážehový motor Ford 1.0 EcoBoost, který je tentokrát naladěn na výkon až 103 kW (140 k), a vznětový motor 1.5 TDCi o výkonu 88 kW (120 k). Ten je prvním vysokovýkonným vznětovým agregátem ve Fiestě.

Automobilka předpokládá, že hodnoty emisí CO2 budou začínat na 82 g/km (ještě před pár lety bylo přitom téměř sci-fi dostat se u této hodnoty na dvojciferné číslo). Přispěje k tomu mimo jiné i zcela nová šestistupňová převodovka s inovativními technickými řešeními, jež snižují vnitřní tření.

Revoluce ve třídě malých vozů

Nová generace Fordu Fiesta přináší ve své třídě nevídanou paletu technologií, které zlepšují komfort, usnadňují obsluhu a zvyšují bezpečnost. Pokročilé asistenční technologie využívají 2 kamer, 3 radarů a 12 ultrazvukových senzorů. S touto kombinací je možné sledovat prostor okolo vozu v rozsahu celých 360° a zabírat prostor vpředu na vzdálenost 130 metrů. To je více, než kolik měří na délku fotbalové hřiště.

Jako první model značky Ford navíc nabídne Fiesta zdokonalenou funkci předkolizního asistentu s detekcí chodců. Ta za pomoci předních světlometů rozpozná osoby, které se nacházejí ve vozovce nebo by mohly vstoupit do jízdní dráhy vozu, a to i v noci. Účelem systému je snížit závažnost některých druhů srážek s chodcem. V určitých případech dokáže dokonce nehodě zcela zabránit. Kamera s širším úhlem záběru umožňuje lépe vyhodnocovat pohyby chodců.

Výrazně rozšířená modelová řada

Nejširší nabídka verzí v historii Fiesty je odpovědí na rostoucí poptávku zákazníků po pestrém výběru různých variant a požadavky na vyšší kvalitu vozů v segmentu B. Nová generace Fiesty poprvé přinese luxusní model Ford Fiesta Vignale – doplní tak řadu prémiových vozů Ford Vignale. Fiesta Vignale se zařadí po bok modelů Mondeo, S-MAX, Kuga a Edge Vignale, které představují to nejlepší, co značka Ford v Evropě nabízí. Vyznačuje se 17- nebo 18palcovými koly v unikátním designu, exkluzivním provedením exteriéru i odstíny laku a také speciálním šestiúhelníkovým prošíváním koženého čalounění sedadel.

Fiesta Active je pak první produkční crossover v historii modelu Fiesta. Robustní vzhled zdůrazněný zvýšeným podvozkem nebo střešními nosiči byl inspirován vozy SUV. Fiesta Active nicméně nabízí rovněž praktičnost hatchbacku a vynikající jízdní vlastnosti.

Již dříve v letošním roce představil Ford novou řadu modelů ST-Line kombinujících design inspirovaný modely Ford Performance s výkonnými zážehovými motory EcoBoost a vznětovými jednotkami TDCi. Cílí na zákazníky, kteří touží po sportovní image modelů Ford ST, avšak nevyžadují plný výkon optimalizovaných motorů ST ani podvozek zcela využívající sportovní technologie. Fiesta ST-Linesportovně upravený vzhled exteriéru včetně specifických kol z lehké slitiny, masky chladiče, předního a zadního nárazníku i nástavců bočních prahů. V interiéru najdeme sportovně tvarovaná sedadla i volant a hliníkové pedály. Sportovní podvozek uděluje vozu suverénnější projev při dynamické jízdě.

Další představenou verzí je stylová Fiesta Titanium, charakterizovaná rozsáhlou výbavou a vysokou kvalitou. Téměř 60 procent všech vozů Ford prodaných v Evropě za prvních deset měsíců roku 2016 připadá na vyšší stupně výbavy. Titanium tvoří 48 procent prodejů Fiesty. Nová Fiesta bude dostupná také ve verzi Trend.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016