f-450
Počítejte s Fordem

Ford F-450 Super Duty se zapsal do Guinessovy knihy rekordů. Táhl za sebou obří vlajku

 
f-450

Ford F-450 se nedávno dostal do Guinessovy knihy rekordů. Táhl za sebou obří americkou vlajku o rozměrech 14×28 metrů. Pro zápis bylo třeba, aby s ní urazil vzdálenost nejméně 100 metrů. Tento požadavek však překonal mnohonásobně, když takto obtěžkán obkroužil čtyřikrát kolem okruhu Homestead-Miami Speedway dlouhého téměř půl druhého kilometru.

Zvláštní rekord, při kterém Ford ukázal tažnou schopnost modelu F-450 Super Duty

Rekord, který čtyřistapadesátka Super Duty před pár dny překonala, se může zdát poněkud absurdní. Především však při něm modrému oválu šlo o to ukázat mimořádné tažné schopnosti svých užitkových vozů.

Model F-450 totiž při použití běžného tažného zařízení utáhne přívěs o hmotnosti až 9,5 tuny. Při použití speciálního tažného zařízení, které známe třeba z klasických tahačů návěsů, vzroste na 12,5 resp. 14,7 tuny v závislosti na typu.

Ve svých útrobách pak auto uveze téměř 3,5 tuny. Prostě pracant každým coulem.

Velké pick-upy jsou symbolem Ameriky

Model F-150 je v USA živoucí a prodejně mimořádně úspěšnou legendou. A F-450 Super Duty je na základní stopadesátce částečně založená. Sdílí např. lehkou karoserii vyrobenou z hliníkové slitiny a některé komponenty.

F-450 má pod kapotou mimořádně agilní a léty osvědčený dieselový osmiválec Power Stroke. Ten se pyšní výkonem 440 koní a především točivým momentem, ze kterého se tají dech – 1254 N.m. Prostě za tohle auto můžete zapřáhnout klidně autobus a vyrazit na road trip, na který nikdy nezapomenete.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016