1477924533313
Počítejte s Fordem

Ott Tanak zajel ve Walesu s Fiestou RS WRC životní výkon. Těsně nestačil pouze na hvězdného Ogiera

Oči fanoušků královské třídy v rally, WRC, se o minulém víkendu upínaly na welšské lesy a louky. Právě zde se totiž jel další, v rámci letošního ročníku již předposlední, závod. Vyhrál jej velmistr volantu a pedálů – Sebastien Ogier. Jen těsně za ním však skončil talentovaný Estonec Ott Tanak pilotující Fiestu RS WRC s motorem EcoBoost. A dlužno dodat, že nebýt jedné chyby, která ho stála 14 vteřin, bral by Tanak zlato.

Vetřelec v Ogierově světě

Sebastien Ogier platí ve světě WRC už nějakou dobu za jezdce, který si tak trochu jede svůj vlastní závod. Stejně jako loni měl i letos titul jistý několik závodů předem. Aktuálně na něj totiž druhý Neuville ztrácí přes 100 bodů a třetí Mikkelsen skoro 120.

A ani ve Walesu se žádná velká změna nekonala. Ogier znova opanoval zlatou pozici. Ovšem při boji o ni se docela zapotil. Na záda mu totiž dýchal Estonec Tanak za volantem Fiesty RS WRC od M-Sportu. Tanak na Ogiera nestačil o pouhých 10 vteřinek. A nebýt chyby, která jej stála 14 cenných sekund a které se dopustil v lesích nacházejících se východně od národního parku Snowdonia, mohl stát úplně nejvýš. Mimochodem Tanak si připsal bonusové body i za vítězství v Power Stage.

Daleko za vítěznou dvojicí skončil třetí Neuville s Hyundaí, který také jezdil svého času za Ford. Čtvrtý Paddon už ztrácel téměř 2 minuty. Na 16. pozici se umístil Jan Kopecký.

Ostbergova spolujezdce kousl had

Další posádka M-Sport World Rally Teamu, Mads Østberg and Ola Fløene, skončila ve Walesu na osmém místě. Nevyhnul se jí přitom poměrně bizarní incident. Floene musel celý závod odnavigovat s nateklou rukou, ke které přišel v důsledku “údajného” hadího kousnutí při opravách vozu přímo během rally. V momentě, kdy ale měl být uštknut, prý žádnou bolest necítil a o otok se začal zajímat až večer po závodě.

Ostberg je aktuálně v celkovém hodnocení sedmý (94 bodů). Díky bravurnímu výkonu ve Walesu mu ale začíná na záda dýchat právě Tanak aktuálně s 82 body. 9. Meeke má v celkovém součtu už jen 64 bodů a jeho šance na posun výše jsou minimální.