climbkhana_800-1
Počítejte s Fordem

Ken Block oznámil projekt Climbkhana. Se svým 1400koňovým monstrem se vydá do hor

 
climbkhana_800-1

Kena Blocka netřeba fanouškům skopičinek za volantem dlouze představovat. Kalifornského výtečníka milujícího kvílení pneumatik známe např. ze série videí Gymkhana. V těch lítá s upravenými či závodními vozy dveřmi napřed a celkově tak nabízí podívanou, ze které musí být všichni instruktoři autoškoly zralí na prášek a tři panáky k tomu. Až do teď blbnul Block většinou jen v přístavech, letištích a na okruzích. V novém díle Gymkhany, kterou označuje jako Climbkhana, se však vydá do hor. A o romantickou projížďku křivolakými silničkami při západu slunce rozhodně nepůjde.

Block zamíří do kopců

Šouman dá v Climbkhaně sbohem a šáteček opuštěným továrnám, závodním okruhům, přístavům, letištím a podobně a naopak zamíří do hor. A troškařit při tom nebude. Pálit gumy se totiž budou na úbočí nejvyššího vrcholu v americkém státě Colorado, Pikes Peak.

No a aby toho náhodou nebylo málo, k nespočtu ostrých zatáček Block ještě přidá pár dalších šikan. Asi aby se nenudili ani ti nejotrlejší diváci.

Premiéra až v létě

Mírně negativní zprávou je, že premiéra Climbkhany bude až v létě příští roku. Zkrátit čekání na ni si ale můžete třeba při sledování krátkého traileru, který na svém facebookovém profilu zveřejnila společnost Toyo Tires – jeden z předních výrobců pneumatik a také Blockův sponzor, bez kterého by asi show nevznikla. Přiznejme si totiž, že při jízdě stylem čím více dýmu a kvílení tím lépe (Block to asi ani jinak neumí) se budou pneumatiky odepisovat asi jako papírové kapesníky.

Za volantem 1400koňového monstra

Block se do Colorada vydá se svojí novou hračkou – přepracovaným Mustangem spalujícím metanol s nejvyšším výkonem 1400 koní. Ten obouvá 18palcové pneumatiky Toyo Proxes R888R. Režírovat celou podívanou bude Jeff Zwart, který na Pikes Peak několikrát sám velmi úspěšně závodil a coby režisér se proslavil řadou reklamních videí pro značku Porsche.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016