Chocolate, Mussels… and Mustangs! Can You Guess Which Nation i
Počítejte s Fordem

Pralinky, čokoláda…a Ford Mustang. Taková je novodobá Belgie

 
Chocolate, Mussels… and Mustangs! Can You Guess Which Nation i

Není žádnou novinkou, že se Fordu Mustang na evropském kontinentě mimořádně daří. Skvělé výsledky zaznamenává na tradičně silném britském trhu. Sporťáku si ale cení také třeba v Německu. Ovšem úplně největší baštou milovníků ikonického pony caru je Belgie. Zde připadá jeden nový Mustang na 4963 aktivních řidičů, což je číslo, ke kterému se žádná další evropská země ani neblíží.

Poctivé auto za rozumné peníze

Nový Mustang vyjde na něco přes milion, což je za ikonický sporťák s parádními jízdními vlastnostmi a osvědčeným atmosférickým osmiválcem pod kapotou velice zajímavá cenovka. Verze se čtyřválcem EcoBoost pak stojí ještě o něco méně. Většina zákazníků ale dle statistik volí právě osmiválcový pětilitr.

Nicméně preference se liší. V celoevropském měřítku připadá na pětilitr 64 % všech vozů. Třeba v jižní Evropě se ale jeho podíl pohybuje jen těsně nad polovinou. Při hledání protipólu pak nemusíme chodit daleko. Přeplňovanému EcoBoostu zatím, zdá se, nepřišli na chuť třeba Češi. Bezmála 9 z 10 jich totiž chce, aby jim pod kapotou bublal právě velký osmiválec.

Mustang si podmanil Belgii

V Belgii se z Fordu Mustang stal téměř ze dne na den šlágr. Od loňského roku se tu legendárního sporťáku prodalo asi 1600 kusů, což znamená 1 Mustang na 4963 z celkových 7 659 000 belgických řidičů. A vzhledem ke své velikosti si Belgie nevede špatně ani v celkovém součtu, kde jí mezi evropskými místy patří bramborová medaile za čtvrté místo.

Největší úspěch z pohledu celkového počtu prodaných vozů pak slaví ikonický pony car v Německu (7281 kusů, 1 Mustang na 7700 řidičů) a Velké Británii (4761 kusů, 1 Mustang na 7743 řidičů). Třetí je Francie s 2126 prodanými kusy. Zde ale tak trochu vítězí “hrubá síla”. Vzhledem k velikosti trhu není výsledek nikterak oslnivý. Na rozdíl od čtvrté Belgie, která s 1600 kusy svého mnohonásobně lidnatějšího západního souseda téměř dohnala.

Z barev fičí červená, šedá a černá. Z karoserií fastback

Nejoblíbenějšími barvami jsou kromě červené ještě šedá a černá. Z karoserií je populárnější fastback, kterému z celoevropského pohledu patří 72 % objednávek. Kromě Mustangu se na starém kontinentě dobře daří i dalším sportovním vozům značky Ford – Fiestě ST a Focusu ST i RS.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016