hoonicorn_engine_2_1
Počítejte s Fordem

Vkus je relativní věc: představujeme speciál Kena Blocka o výkonu 1400 koní

 
hoonicorn_engine_2_1

Ken Block se proslavil coby showman, který své publikum baví od volantu. Na svém kontě má spoustu adrenalinových počinů. Možná si ještě vzpomenete, jak se s novým Focusem RS proháněl areálem továrny Fordu v Kolíně nad Rýnem. A ano, byl to také on, kdo si z části Dubaje včetně známého letiště udělal hřiště pro driftování. Psí kusy by se však neobešly bez pořádného náčiní. Blockova sbírka se nedávno rozrostla o pozoruhodný exemplář – Hoonicorn Mustang V2.

Extrémní speciál určený pro driftování

Block je bravurní řidič, veselá kopa ale především zkušený mistr drifter. Štrádování si to dveřmi napřed je jeho trademarkem. Nejvíc ho proto asi milují výrobci pneumatik – kolik jich totiž tento energetický rodák z Long Beach v Kalifornii umí “zrušit” za odpoledne, je až nevídané. A další nezbytně přibudou. Block totiž do své sbírky ostrých vozítek nedávno přidal stroj označený jako Hoonicorn Mustang V2.

Pekelný výkon

Jde o driftovací speciál založený na Mustangu z roku 1965. I když, upřímně řečeno, s půl století starou legendou sdílí kromě názvu pramálo. Pod kapotou stroje se nachází osmiválec o objemu 6,7 litru spalující metanol. Ten je přeplňovaný dvěma obřími turby, které vyčnívají z kapoty. A výkon? Dechberoucích 1400 koní.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016