Copyrighted Photo
Počítejte s Fordem

Shelby GTE pro rok 2017 spatřilo světlo světa. Půjde o umírněnější verzi vrcholové GT350R

 
Copyrighted Photo

Milovníci amerických muscle carů mají opět další důvod k radosti. Shelby American před pár dny odhalila podobu a technické údaje čerstvého přírůstku do svého portfolia – modelu Shelby GTE. Půjde o ostrou, nicméně přece jen trochu civilnější verzi vrcholné Shelby GT350R. Jejím základem navíc nebude pouze osmiválec, nýbrž také čtyř- a šestiválce.

Exteriér vylepšily funkční aerodynamické doplňky

Při pohledu zvenku Shelby GTE odlišuje od běžného Mustanga řada aerodynamických doplňků. Ty jsou navíc navrženy funkčně, což znamená, že nejde jen o bezúčelový designový tuning.

Vůz má dále přepracovanou masku chladiče a kapotu a samozřejmě chybět nemůže dvojice pruhů příznačných pro vše, co souvisí se jménem Shelby. Kultivovaně, ale zároveň velmi sebejistě působí 19palcová kola z dílny Ford Performance, která společně s tužším podvozkem zajišťují perfektní “grip” (téměř) za všech okolností.

Silnější motory, k dostání také kabriolet

V běžném Mustangu je atmosférický osmiválec naladěný na 435 koní. V Shelby GTE však jeho výkon vzrostl na 456 koní. U přeplňovaného čtyřválce EcoBoost pak výkon z původních 310 koní nabobtnal na 335 koní.

A co víc, na rozdíl od vrcholné Shelby GT350R je GTE k mání i coby kabriolet.

Plánuje se globální expanze?

Kdo by si ještě před několika lety řekl, že se jednou bude Mustang oficiálně prodávat i u nás v Evropě. A ejhle, je to tady. Celá řada do nedávna ryze amerických modelů značky Ford si během pár let našla cestu na globální trhy (kromě Mustanga např. Edge).

A zdá se, že trend bude pokračovat. Zástupci Shelby American se totiž nechali slyšet, že by rádi GTE poslali kromě amerického a kanadského trhu i dále do světa. Tak uvidíme, třeba se “šelbinky” začnou už zanedlouho běžně objevovat na pultech českých dealerů Ford.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016