FocusRS-NYSkyline-02-HR
Počítejte s Fordem

Nestačí vám výkon “běžného” Focusu RS? Známý úpravce Mountune nabízí ve spolupráci s Fordem 375 koní.

 
FocusRS-NYSkyline-02-HR

Pokud vám z nějakého důvodu 350 koní pod kapotou nového Focusu RS stále připadá málo, máme pro vás dobrou zprávu. Známý britský tuner Mountune si připravil kit pro jeho zvýšení na velice libových 375 koní. A to je početnější stádo, než které ržá pod kapotou Audi RS3 a jen nepatrně menší, než které ve svých útrobách schovává Mercedes-AMG A 45. A co víc, podobně jako dříve se jedná o autorizovanou úpravu, která neovlivňuje tovární záruku.

Osvědčený tuner, na kterého Ford dá

Britská firma Mountune nabízí celou řadu tuningových řešení pro vozy Ford. Novinkou je paket pro přiostření již tak ostrého Focusu RS. Ten má v tovární verzi 350 koní. Mountune jej však dokáže “nabušit” až na 375 koní, a to díky přeprogramované řídicí jednotce, přepracovanému sání a výkonnějšímu vzduchovému filtru. Točivý moment vyroste při využití overboostu nad magickou hranici 500 N.m.

Co je ale nejdůležitější, všechny takto upravené vozy nepřicházejí o tovární záruku Ford, jako je tomu u jiných úpravců a úprav. Důvod je jednoduchý – modrý ovál Mountune věří. Na řadě technických řešení a jejich testování totiž spolu obě firmy spolupracovali.

Rychlejší než některé supersporty. Záruka ale zůstává

Upravený motor vystřelí Focus RS na stovku za 4,5 vteřiny (původně to bylo 4,7), což je lepší výkon, než který nabízí řada sportovních vozů, jejichž cena je často i více než dvojnásobná. Cena úpravy přitom není nikterak závratná. Na britském trhu byla stanovena na 899 liber, což je méně než 30 tisíc korun. Vezmeme-li v potaz to, že nový Focus RS lze koupit už za 945.900 korun, jsme s cenovkou stále pod milionem korun.

A to je za auto, kterému neujede ani legendární Porsche 911 Carrera, docela přívětivá cifra.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016