SC3
Počítejte s Fordem

Ford F-150 Raptor nabídne vzrušující svezení těžkým terénem. I díky nejlepším tlumičům, které kdy byly v segmentu pick-upů použity

 
SC3

Nová generace Raptoru zamíří na pulty severoamerických autosalonů již za pár týdnů. A modrý ovál nenechává nikoho na pochybách, že půjde o pořádně naostřeného pracanta, který se neztratí ani v těžkém terénu. O unikátní jízdní vlastnosti vozu se stará, mimo jiné, čtveřice tlumičů značky FOX Racing. Jde o nejlepší sériové tlumiče, které kdy jakákoliv automobilka použila u pick-upu.

Hodně ostré náčiní pro rychlou jízdu terénem

Nový F-150 Raptor rozhodně není běžným SUV, které si s terénem rozumí asi jako pes s pastvou. Svědčí o tom i skutečnost, že se o odpružení starají tlumiče renomované značky FOX Racing. Oproti předešlé generaci Raptoru se navíc jejich průměr zvětšil z 63,5 mm na 76,2 mm, což jasně dokazuje, že tohle auto má na mnohem více, než jen tlumení nerovností na příjezdových cestách.

Lépe dimenzované odpružení společně se 17palcovými koly obutými obligátně do pneumatik BFGoodrich All-Terrain KO2 společně přispějí k lepší ovladatelnosti na silnici a v terénu a také ke zvýšení rychlosti, kterou je vůz schopen náročnými pasážemi projíždět. Pokud tedy hledáte auto, se kterým se po polní cestě rozjedete na stovku a tu a tam budete mít všechna čtyři kola ve vzduchu, právě jste jej našli.

Pod kapotou agilní šestiválec

Kola Raptoru roztáčí šestiválec z řady EcoBoost. I přes svůj relativně malý objem, který činí 3,5 litru, dokáže agregát vyprodukovat 450 koní, což je více než osmiválec o objemu 6,2 z minulé generace. A ačkoliv tohle bude asi jeden z posledních parametrů, který bude jeho budoucí majitele zajímat, pyšní se vůz na své rozměry velice slušnou spotřebou. K té přispívá i moderní desetistupňový automat, který motor neustále udržuje v ideálním spektru otáček.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016