Ford-GT-Pebble-Beach
Počítejte s Fordem

Ford prodlouží výrobu supersportu GT. Reaguje na masivní poptávku po něm.

 
Ford-GT-Pebble-Beach

Ford před týdnem vykouzlil úsměv na tváři řadě potenciálních zákazníků, na které se při “úpisu” nového gétéčka nedostalo. Vůz chtěl modrý ovál vyrábět v omezené produkci 500 kusů po dobu dvou let. Nakonec se ale výroba protáhne na roky čtyři. Na některé z asi 6000 nešťastníků, kteří o výkladní skříň detroitské automobilky neúspěšně zažádali, tak nakonec přeci jen dojde.

Exkluzivní zboží

Cenovka Fordu GT se pohybuje kolem 10 milionů korun. I tak ale poptávka po něm velmi výrazně převyšuje nabídku. Celkem si o něj prostřednictvím online objednávkového formuláře zažádalo 6506 zájemců, příslib dostala pouhá pětistovka, což byla celková plánovaná produkce.

U modrého oválu ale nakonec přece jen trochu obměkli a rozhodli se svůj supersport vyrábět o dva roky déle. Jaký bude celkový objem produkce není jasné. Nicméně nemělo by to být více než 1000 (500 + 500) kusů. Ostatně k výrazně větší produkci ani nemá sportovní divize Ford Performance kapacity.

Automobilka si cení loajality

Již od počátku se modrý ovál vyjadřoval v tom smyslu, že při výběru uchazečů upřednostní ty, kteří již Ford GT mají, případně mohou nějakým způsobem demonstrovat loajalitu ke značce. Ford tyto osoby označuje jako své “ambasadory”. Naopak automaticky měli být vyškrtnuti ty, kteří by chtěli s vozem spekulovat a přeprodávat jej dále se ziskem. Jakým způsobem nakonec výběr probíhal, ale úplně jasné není. O Ford GT se ucházeli např. youtubeři Rob Ferretti a Alejandro Salomon. Žádný z nich si však klíčky od něj nevysloužil, Ford jejich žádosti zamítl.

Mimochodem o Ford GT byla poměrně solidní sháňka i mezi celebritami. Krotit brutální výkon přeplňovaného šestiválce EcoBoost bude např. skotská zpěvačka Amy MacDonald či kanadský hudebník a producent vystupující pod přezdívkou deadmau5. Žádost si údajně podal i známý americký moderátor a fanoušek všeho, co má alespoň dvě kola a motor, Jay Leno. Zda byl úspěšný, ale není známo.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016