ka1
Počítejte s Fordem

Nový Ford Ka+ je ideálním náčiním do městské džungle. Zaujme především praktičností

 
ka1

Legendární Ford Ka je zpět. Reinkarnace s označením Ka+ oproti předchozí generaci povyrostla a zbuclatěla. Geny k neúnavnému prodírání se městskou džunglí ale zůstaly stejné. Nové “káčko” láká především na praktičnost a kompaktní rozměry. Užijete si jej ale díky tradičně skvěle naladěnému podvozku i na křivolakých okrskách.

V malém těle velký duch

Ačkoliv nové Ka+ předchozí generaci příliš nepřipomíná, hlavní revír mají v zásadě totožný. Nové Ka+ představuje stejně tak jako minulé Ka malý vůz určený především do města, se kterým si ale užijete spoustu zábavy i při mimoměstském provozu. Oproti předchozí generaci je Ka+ větší a buclatější a v jeho útrobách se hravě směstná čtveřice či pětice osob. A máme dobrou zprávu i pro ty z vás, kteří jsou vyššího vzrůstu: díky velkému prostoru pro nohy se nebudete mačkat.

Úsporné, ale vášnivé srdce

Nový Ford KA+ je poháněn energickým a pohotovým zážehovým motorem 1.2 Ti-VCT naladěným na 85 k (63 kW). To samozřejmě není hodnota, která by ledaskoho nadzvedla ze židle. Ovšem pozor: budete hodně překvapení, jak s malým vozem umí v městském provozu zatočit. Navíc se u tohoto autíčka můžete těšit na nízké provozní náklady. Spotřebu se totiž modrému oválu podařilo dostat pod 5 l/100 km.

Nový Ford KA+ je dále vybaven indikátorem řazení v přístrojovém štítu, který informuje řidiče o tom, kdy je nejvhodnější přeřadit na jiný rychlostní stupeň. Díky tomu pomáhá udržovat motor v nižších otáčkách, kdy má menší spotřebu. I proto dojedete dále za méně peněz.

Malé auto, velká výbava

Na tak kompaktní automobil nabízí nový Ford KA+ opravdu vysoké množství praktických funkcí i pokročilých technologií. Systém SYNC umožňuje pokročilé hlasové ovládání telefonních a hudebních funkcí. Díky němu je snadno možné mimo jiné přijímat telefonní hovory či hlasem ovládat aplikace na svém mobilním telefonu. Navíc díky funkci AppLink lze hlasem ovládat i oblíbené aplikace pro Android i iOS. Můžete tak pohodlně poslouchat audioknihy, dozvědět se aktuální výsledky fotbalových utkání, vyhledat události v okolí nebo poslouchat Spotify. Příjem digitálního rádia se dodává na přání.

Ať je léto nebo zima, v “káčku” je nám vždycky prima

Elektronická automatická klimatizace umožňuje nastavit si příjemnou teplotu, kterou si vůz potom sám udržuje. Ani moc horko, ani moc chladno – prostě tak akorát. V novém Fordu KA+ se navíc vy i váš spolucestující na předním sedadle můžete cítit příjemně díky na přání dodávaným vyhřívaným předním sedadlům, která vás rozpálí, i kdyby venku mrzlo, jako když praští.

Stále vše pod kontrolou

Elektronický stabilizační systém neustále monitoruje chování vozu a pokud zaznamená jakoukoliv odchylku od zvolené jízdní stopy, popřípadě počátek smyku, automaticky zasáhne. Systém vám pomáhá udržet váš nový Ford KA+ pod kontrolou. Prostřednictvím ABS zabraňuje tomu, aby se z malého problému stal velký, a přispívá také ke zkrácení brzdné dráhy v kritických situacích.

Vždy v bezpečí

Pokud by už přece jen mělo dojít na nejhorší, dodává se nový Ford KA+ s mnoha důmyslnými bezpečnostními funkcemi, které při jízdě chrání vás i vaše auto. Součástí systému SYNC je také funkce automatického nouzového volání Emergency Assist, která vám při nehodě automaticky přivolá pomoc. V neposlední řadě vás pak podrží kombinace předních, bočních a stropních airbagů.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016