cq5dam.web.1024.768 (1)
Počítejte s Fordem

Garantované vozy aneb nakupujeme ojetinu chytře

 
cq5dam.web.1024.768 (1)

I přes silnou konkurenci mezi výrobci je stále koupě nového vozu pro řadu z nás finančně dost náročná. Řešením může být nákup ojetiny. Ten ale v sobě skrývá celou řadu úskalí. Pokud nechcete zbytečně riskovat, může být zajímavou alternativou nákup některého z tzv. garantovaných vozů. Jde v zásadě o zánovní či mírně jeté vozy od oficiálních prodejců, jejichž stav a původ garantují přímo sami autorizovaní dealeři.

Nákup ojetiny bez rizika

V dnešní době není problém narazit na ojetinu, kterou majitel po pár letech provozu prodává za zlomek ceny. Bohužel tak jako všude jinde i zde platí, že lákavá sleva není poskytnutá zadarmo. Na takové vozy se již nevztahuje záruka. Řešení případných technických peripetií tak jde plně na bedra kupujícího.

Pokud nechcete chodit do zbytečného rizika, máme pro vás alternativu. Tou jsou tzv. garantované vozy. Jde o zánovní či mírně ojetá auta v bezchybném stavu, jejichž stav včetně najetých kilometrů a původ garantují sami autorizovaní prodejci. Většina těchto vozidel není starší než rok. Vztahuje se tedy na ně plná tovární záruka.

Vozy všech kategorií

Trh s tzv. garantovanými vozy se v Česku rychle rozvíjí. Díky tomu lze v dnešní době takto pořídit za zvýhodněné ceny vozy snad všech kategorií od malých městských aut přes reprezentativní vozy střední třídy až po SUV či cross-overy. Nechybí samozřejmě ani užitkové či terénní vozy. Všechna tato auta pak mají společné jedno: výborný stav v kombinaci s jasným původem, za které ručí přímo autorizovaný dealer. Často sloužily tyto vozy jako auta referenční či předváděcí.

Nenechte si ujít slevy v řádu desítek až stovek tisíc

Garantované vozy představují ideální příležitost ke koupi skoro nového auta s cenovým zvýhodněním v řádu desítek až stovek tisíc korun oproti ceníkové ceně. Auto raz dva takto výhodně získáte například prostřednictvím webu Auto12.cz. Při takovém nákupu neriskujete. Auta, do kterých byste možná ani neřekli, že už někdy opustila brány autosalonů, jsou pod plnou zárukou výrobce. Vyloučena je také manipulace s tachometrem a servisní knížkou či dokonce vydávání bouraného vozu za nebouraný.

Vzhledem k těmto výhodám není divu, že se trh s garantovanými vozy v ČR rychle rozvíjí a že se některá takto nabízená vozidla v nabídce ohřejí jen několik dní.

 


Diskuze

  • Carlo Santana

    Před pár dny jsem si jej přivezl domů a jsem nadšený. Už jsem si na něj stihnul objednat zimní gumy a nové disky, tak jsem zvědavý, jak mu budou pasovat. Koupil jsem na https://www.pneuok.cz/, kde jsem podobné zboží kupoval už dřív a vždycky dorazilo do dnů a bylo velmi kvalitní.


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016