ST2006
Počítejte s Fordem

Nestačí vám Fiesta ST? Těšte se na Ženevu. Ford představí přiostřenou verzi ST200.

 
ST2006

Už ve své standardní verzi o výkonu 180 koní je Fiesta ST považována za to nejlepší, co může zákazník v třídě malých hot hatchů dostat. Ale pozor, modrý ovál neusíná na vavřínech. Na autosalonu v Ženevě představí Fiestu s označením ST200. Ano, je to tak. Malému vozu narostl výkon na 200 koní a dočkal se i několika dalších vylepšení.

To nejlepší na české okrsky

Fiesta ST patří díky silnému a spolehlivému motoru EcoBoost, skvěle naladěnému podvozku a vyspělým technologiím k absolutní špičce ve své třídě. Pokud by vám to i tak bylo málo, má pro vás modrý ovál příjemné překvapení. V Ženevě totiž automobilka vyrukuje s ještě více přiostřenou verzí označenou jako ST200. A dvoustovka v názvu není jen tak. Jak je u Fordu zvykem, označuje počet koňským sil, které vás budou při sešlápnutí plynu táhnou do sedaček.

Prudší akcelerace, agresivnější vzhled. Podvozek ale zůstává stejný

Fiesta ST200 není předzvěstí nové generace, faceliftem či ničím podobným. Jde o limitovanou edici aktuálně prodávaného vozu, která oproti “sériovce” nabídne vyšší výkon (zrychlení na stovku se zkrátí o 0,2 desetiny vteřiny na 6,7 vteřin). Nový je také pronikavě šedý metalický lak označovaný jako Storm Grey, 17palcová litá kola stejné barvy, se kterými kontrastují červené brzdové třmeny. V interiéru jsou pak nová polokožená sedadla Recaro s kontrastními švy. Podvozek a zavěšení pak zůstává stejné jako u standardní Fiesty ST.

Do prodeje v létě?

Fiesta ST200 se na pulty autosalonů dostane nejspíše začátkem léta. Cena úpravy nebyla zveřejněna a stejně tak zatím ani nejsou informace ohledně toho, o jak moc limitovanou edici půjde (tj. kolik bude vyrobeno kusů) apod. Tak se těšme na Ženevu.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016