Kuga1
Počítejte s Fordem

Ford Kuga prošel faceliftem. Vůz měl předpremiéru na Mobile World Congress v Barceloně

 
Kuga1

Ford před pár dny představil faceliftovaný model Kuga. Oblíbené SUV vizuálně zchlapatělo. A změny se dotkly také interiéru. Zbrusu nové jsou také některé technologie, např. ty komunikační. Ford dále v Barceloně oficiálně potvrdil nasazení třetí generace systému SYNC v Evropě.

Mobile World Congress opět táhl

Mobile World Congress v Barceloně představuje největší světový veletrh zaměřený na komunikační technologie. Kromě výrobců mobilních telefonů či počítačů zde vystavují také některé automobilky (Ford je zde letos popáté v řadě). Ford v Barceloně oficiálně potvrdil nasazení komunikačně-bezpečnostně-zábavního systému SYNC třetí generace, který bude mít, kromě jiných vozů, právě “nová” Kuga. Jednou z vychytávek nového SYNCu bude např. možnost zadávat pokyny pomocí gest. O tom, že to Ford s konektivitou myslí vážně, svědčí i kompatibilita s Androidem a Apple CarPlay

Vzhledem spíše Edge

Na rozdíl od ostatních modelů Ford, které v přední části zdobí astonmartinovská tlama, zůstává omlazená Kuga věrná lichoběžníkové mřížce. Ta je však pozměněná stejně tak jako oba nárazníky. Designéři si dále pohráli také se světly, která jsou nyní hranatější a působí větším dojmem. Ten ještě umocňuje černé konturování. U faceliftované verze bude dále nově na výběr také ze dvou nových odstínů šedé označovaných jako Guard Grey a Copper Pulse. Celkově vzato se vůz vzhledově přiblížil většímu SUV Edge, které by mělo na náš trh taktéž dorazit zanedlouho.

Mimochodem, pro modrého oválu znalé není omlazená Kuga velkým překvapením. V zásadě totožný model se již v USA prodává pod označením Escape, byť v trochu jiných specifikacích, než na které se můžeme těšit v Evropě.

Nový motor

Jednou z novinek, které přinese modernizovaná Kuga, je velice úsporný motor 1,5 TDCi. Ten nabízí slušný výkon 120 koní při kombinované spotřebě pouze 4,4 litru. A to je při pohledu na tento vůz hodnota téměř z říše snů. Z motorové palety půjde o agregát nejslabší. Nejvíce výkonu, konkrétně 132 kW, nabídne přeplňovaný EcoBoost.

Přepracovaný interiér

Změny se u omlazené Kugy udály také v útrobách. Zmizela ruční brzda, kterou nahradilo tlačítko. A vyladěny s ohledem na maximální ergonomii byly také kontrolky a ovladače. Ve střední části palubní desky pak hraje prim výrazná osmipalcová obrazovka systému SYNC 3.

V autosalonech na podzim

“Nová” Kuga přijede na pulty českých autosalonů patrně v průběhu podzimu. Ceny zatím známé nejsou. Bylo by ale překvapením, pokud by se pohnuly výrazně dolů či nahoru.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016