2012 Rally Mexico
Počítejte s Fordem

Bývalá rally hvězda Fordu, Petter Solberg, koketuje s hereckou kariérou. Vystřelil si z automechaniků

 
2012 Rally Mexico

Slavný norský závodník Petter Solberg, který začínal v 90. letech pod křídly Fordu, může přemýšlet o nové kariéře, tentokrát coby herec. Nedávno se totiž s velkým úspěchem zhostil role nevrlého osmdesátiletého staříka, kterého trápí jeho vůz. Když přivolaní mechanici na první pohled žádnou závadu nezjistili, pozval je Solberg na palubu. A pak se začaly dít věci…

Něco mi tam vzadu chrastí

Solberg v krátkém vtipném videu tvrdí, že se mu od zadní nápravy linou nelibé zvuky. Zavolá si proto mechaniky, kteří vůz zběžně prohlédnou. Žádnou závadu ale nezjistí. Děda Solberg je ale neodbytný a mechanikům nabízí, že je ve svém autě sveze. Přitom nezapomíná zdůraznit, že dlouho neřídil a že mu to za volantem moc nejde. A nezůstává jen u slov. Solberg krásně “autoškolácky” ručkuje s volantem, nešikovně a příliš prudce šlape na pedály…no prostě chová se tak, aby byla iluze dokonalá.

A daří se. Mechanikům se zanedlouho začíná rosit čelo a starého pána nabádají, aby zastavil. To ovšem trojnásobný mistr světa nemá ani v plánu, ani v popisu práce. A tak následuje drifting po zasněženém parkovišti. Ostatně posuďte sami.

Hvězda Pettera Solberga vyšla v roce 1998. Rekrutoval jej Ford

Solberg započal svoji profesionální kariéru v rally u Fordu. Modrý ovál jej rekrutoval v roce 1998 a neudělal chybu. Už o rok později se Nor blýskl na drsné Safari rally a úspěchy sbíral i jinde, mimo jiné i při závodech veteránů.

Dnes je trojnásobným mistrem světa a i ve věku 41 let stále aktivně závodí v rallycrossu. I přes svoji vytíženost si ale našel čas trochu pobavit své fanoušky, byť k tomu tentokrát “vyfasoval” drobátko konfekčnější auto, než na jaké je zvyklý na závodní dráze. Nám to ale vůbec nevadí.

Mimochodem Solbergovi jsou závodnická rodina. Do světové jezdecké špičky patří také jeho bratr Henning.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016