LG3
Počítejte s Fordem

Ford Mustang, F-150 Raptor a Model A z lega. Realita letošního autosalonu v Detroitu

 
LG3

Modrý ovál se na aktuálně probíhajícím autosalonu v Detroitu blýskl řadou zajímavostí. Jednou z nich jsou miniatury modelů Mustang, F-150 Raptor a Model A vyrobené z lega. Stavebnice, které vznikly díky spolupráci se známým dánským výrobcem hraček, půjdou do běžného prodeje. Takže pokud se ve vás právě probudilo dítě, dočkáte se.

Tři ikonické modely dostaly nové ztvárnění

Pokud se vám opravdový Ford nevleze do garáže, můžete si vybrat ze tří legoverzí jeho ikonických modelů. Jde o legendární sportovní Mustang a pak sportovně-užitkový F-150 Raptor, který za sebou táhne přívěs s historickým Modelem A. Stavebnice Fordu Mustang čítá celkem 185 kostek a kromě auta jako takového je její součástí i figurka jezdce a tabule s časomírou. Ford F-150 Raptor pak za sebou táhne Model A ve verzi hot rod. V setu pak nechybí dílna a startovní světla, která známe třeba ze závodů ve zrychlení. Stavebnici tvoří celkem 664 kostek.

Stavebnice půjdou do běžného prodeje

Představené legoverze se dostanou do běžné distribuce, což znamená, že si je bude moci koupit každý. Dokonce byla i stanovena jejich doporučená cena. Mustang vyjde na 14,99 dolarů (asi 375 korun), F-150 Raptor pak na dolarů 49,99 (asi 1250 korun). Pokud se tedy ve vás probudilo dítě anebo o reálný ford zájem nemáte třeba proto, že nevlastníte garáž, máte vyhráno. Stačí si počkat.

Ford a Lego o sobě dobře vědí. Postavili model Explorer v měřítku 1:1

Někoho může spolupráce modrého oválu s Legem překvapit. Řada fanoušků si ale možná ještě vzpomene na jejich společný počin z roku 2011. Tehdy obě firmy postavili k příležitosti oslavy partnerství mezi modrým oválem a nově vzniklým zábavním centrem Legoland Florida stavebnici modelu Explorer v měřítku 1:1. Vůz pak na místo určení přepravil kamion s průhlednými stěnami.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016