FORD-Travel-Trailer-Exterior
Počítejte s Fordem

Ford představil vlastní řadu obytných přívěsů

 
FORD-Travel-Trailer-Exterior

Modrý ovál nedávno ukázal svoji vlastní řadu obytných vozů a přívěsů. Ty vyvinul ve spolupráci s firmou Livin Lite, což je dceřiná společnost leadera v segmentu obytných vozů, společnosti Thor. Od obytných vozů Ford můžete přitom očekávat totéž, na co jste zvyklí u automobilů – atraktivní a přitom funkční design, kvalitu a odolnost.

Vzhůru napříč Amerikou

Pokud vás láká poznat dálavy amerického kontinentu, aniž byste přitom museli využít hotel, právě jste našli to, co hledáte. Komfortní, praktické a atraktivně vyhlížející obytné přívěsy a nástavby Ford jsou připraveny poskytnout vám pohodu, na kterou jste zvyklí ve svém domově.

Karoserie z hliníkové slitiny slibuje nízkou hmotnost a odolnost

Některé přívěsy sice vypadají monstrózně. Ve skutečnosti je ale lze bez problémů zapřáhnout za běžné SUV. Je to především díky revoluční karoserii z hliníkové slitiny. Ta je mimořádně lehká. Přitom ale nabízí pevnost a odolnost proti povětrnostním vlivům, především korozi. Ostatně Ford má s hliníkem dobré zkušenosti např. u užitkových vozů třídy F.

Široké produktové portfolio

Obytné nástavby se budou dodávat ve verzích pro 180cm i 240cm korbu. Délka obytných přívěsů bude 660 a 720 cm. Později by ale měly přijít i delší a kratší verze.

Důraz na kvalitu významně urychlil udělení licence

Obytné přívěsy a nástavby bude vyrábět firma Livin Lite z americké Indiany. A jak říká Mark Bentley, manažer Fordu pro udělování licencí, rozhodnutí udělit právo na používání značky Ford u svého produktu bylo poměrně rychlé. Firma totiž využívá pokročilé materiály, zaměřuje se podobně jako Ford na inovace a vývoj a hlavně klade obrovský důraz na kvalitu.

Obytné jednotky vyvíjeli obě firmy

Obytné přívěsy a nástavby, které míří na trh, jsou produktem 15měsíčního vývoje ze strany Livin Lite a inženýrů z Ford Truck Design. Řada designových prvků v interiéru i exteriéru obytných vozů vychází z legendárního modelu Ford F-150.

Budou i u nás?

Popsané obytné nástavby a přívěsy jsou určeny (zatím) výhradně pro americký trh, kde se objeví patrně na jaře příštího roku. Pokud vás ale zaujaly, je teoretickou možností jejich neoficiální dovoz.

Anebo pro vás máme ještě jednu možnost. V ČR jsou bez problémů a v oficiální distribuci k dostání obytné vozy postavené na základu Fordu Transit. S populární dodávkou sdílí podvozek a hnací ústrojí. Vše ostatní už je ale v režii úpravců.

Ford je coby základ pro obytné vozy populární i v Evropě

Francie je již mnoho let Mekkou karavanistů a majitelů obytných aut. Hojně se zde přestavují dodávky místních značek. Francouzská jednička na trhu obytných vozů, společnost Trigano, si ale jako základ vybrala právě Ford Transit. Přesvědčil ji totiž svým podvozkem, motory a všeobecnou robustností a spolehlivostí.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016