MU1
Počítejte s Fordem

Známý lebkoun z Top Gear: Ford Mustang je nejlepší auto na kaskadérské kousky

 
MU1

Pro automobilové kaskadéry je nový Mustang nejlepším autem všech dob. Tvrdí to alespoň Ben Collins alias Stig, bývalý testovací jezdec ze seriálu Top Gear. Ten nedávno natočil částečně autobiografický film pojmenovaný Ben Collins: automobilový kaskadér. Ve filmu za volantem i mimo něj dokazuje, proč už léta patří mezi nejvyhledávanější profesionály ve svém oboru.

Mustang poráží i supersporty

Ve filmu z produkce studia Lionsgate se Collins prohání v novém Fordu Mustang poháněném pětilitrovým osmiválcem a v honičkách ujíždí i těm nejsupersportovnějším ze supersportovních aut. Jasně, je to Hollywood. Nechybí střílení, exploze a manévry, které bychom si stěží troufli v běžném provozu. Na druhou stranu pokud máte rádi vzrušení a akci, film se vám bude líbit.

V automobilovém kaskadérství má Mustang jméno už půl století

Film se podle Collinse snaží, mimo jiné, zjistit, s jakým autem se nejlépe točí hollywoodské honičky. A vítězem je právě Ford Mustang. Ostatně Mustang se objevil snad ve všech svých generacích v desítkách slavných filmů a i dnes zůstává nekompromisním náčiním pro pozitivní drsňáky.

Ben Collins má za sebou mnohem více než Top Gear

Automobiloví kaskadéři se většinou ve filmových titulcích ztratí. Collinse proslavil v podstatě až Top Gear, kde po boku Jeremyho Clarksona ve vtipně futuristické kombinéze a mohutné helmě testoval jednotlivé vozy. Ve světě automobilových kaskadérů je ale všechno, jen ne nováček. Zasmykoval si třeba ve slavných bondovkách Quantum of Solace, Skyfall a také nejnovější Spectre. Jeho řidičských výkonů jsme si ale všimli i třeba v Mission Impossible. Collins dříve i seriózně závodil. Účastnil se čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans či třeba závodů NASCAR.


Diskuze


Reklama

FordShop.cz: Aktualizace map Ford 2016